Germańskie Imperium
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Jestem odważny, ale nie dlatego, że się nie boję. Jestem odważny, bo wiem, że są rzeczy ważniejsze niż strach.
 
IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 „Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód”

Go down 
3 posters

Tak czy nie?!
TAK!
„Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód” I_vote_lcap83%„Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód” I_vote_rcap
 83% [ 5 ]
NIE!
„Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód” I_vote_lcap17%„Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód” I_vote_rcap
 17% [ 1 ]
TAK ALE INACZEJ!
„Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód” I_vote_lcap0%„Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód” I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 6
 

AutorWiadomość
Serbia
Ortograficzna Inkwizycja
Serbia


Liczba postów : 106
Skąd : Z Kątowni.

„Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód” Empty
PisanieTemat: „Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód”   „Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód” I_icon_minitimeWto Sie 20, 2013 5:25 pm

Pod tym przewrotnym tytułem kryje się przyznanie racji wszystkim, którzy twierdzą, że forum się skończyło, a jednocześnie moje podanie na Administratora tego właśnie forum.
Grają tylko ci, którym się chce. To za mało. Trzeba sprawić, żeby ludzie chcieli grać. Trzeba dać im jakiś cel. Jasno określony cel. Tutaj przypomnę propozycję Szkocji, którą uważałem za niepraktyczną, dopóki jeszcze istniała we mnie jaka-taka wiara w chęci użytkowników. Teraz przyszedł właśnie ten czas. Jeśli zostanę administratorem, zmienię całą mechanikę gry na rzecz rasowego RPG z misjami, poziomami i Mistrzami Gry. Jak to przeprowadzić? Otóż zależy wszystkie istniejące tematy przenieść do Archiwum, a w ich miejsce wprowadzić takie same, tyle że puste i nadzorowane przez Mistrzów Gry. Fabuła pozostaje w tym samym miejscu, czyli wszystkie postacie dalej są tam, gdzie były. Całą minioną fabułę trzeba streścić w jednym temacie - opisać odkrycie Rebelii, potyczki, które miały miejsce, warto wspomnieć coś o najbardziej aktywnych fabularnie graczach z ostatniego roku, krótko opisać działanie poszczególnych miejsc-tematów. Tak, żeby wszyscy wiedzieli, na czym stoją. To teraz konkrety:
MISJE
Każdy gracz należy do jednej z trzech grup: Imperium / Rebelia / Neutralny. Każdy gracz każdej z grup ma mieć możliwość wypełniania misji, przy czym misje są różne dla każdej grupy. Misje są wypisane w odpowiednim temacie, oznaczone grupą i wartością punktową (o tym dalej). Misje wprowadza do gry wyłącznie Globalny Mistrz Gry (w domyśle: ja), przy czym każdy gracz może wymyślić misję i wysłać jej projekt do Globalnego, który przeprowadzi ocenę jakości i zasadności takiej misji, po czym przydzieli jej wartość punktową i wstawi do tematu, zaznaczając, kto był pomysłodawcą. Misje może wypełniać każdy gracz na bieżąco - po prostu, kiedy w fabule spełnisz wymagania misji, Mistrz Gry przyznaje ci punkty za misję. Nie trzeba deklarować chęci wykonania misji, teoretycznie obowiązują one wszystkich cały czas. Misje można wykonywać wielokrotnie. Część misji będzie dostępna dopiero po osiągnięciu konkretnego poziomu.
Przykładowe misje:
- Imperium. Cel grupy: utrzymać władzę, stłumić Rebelię.
Misja (1pkt): Kup broń.
Misja (1pkt): Spotkaj się z innym Imperialistą.
Misja (1pkt): Porozmawiaj z kimś o Rebelii.
Misja (2pkt): Idź do Prus albo Niemiec i spytaj o rozkazy.
Misja (2pkt): Przejdź się w miejscu publicznym, siejąc wokół strach i szacunek dla Imperium.
Misja (5pkt): Stocz bójkę z Rebeliantem.
Misja (10pkt): Wyjdź z bójki z Rebeliantem bez szwanku.
Misja (10pkt): Przeciągnij Neutralnego na stronę Imperium.
- Rebelia. Cel grupy: obalić Imperium, przejąć władzę.
Misja (1pkt): Zdobądź broń.
Misja (1pkt): Spotkaj się z innym Rebeliantem.
Misja (1pkt): Porozmawiaj z kimś o Imperium.
Misja (2pkt): Spytaj przywódcę Rebelii o rozkazy.
Misja (2pkt): Dostarcz informacje o planach Imperium do przywódcy Rebelii.
Misja (5pkt): Stocz bójkę z Imperialistą.
Misja (10pkt): Wyjdź z bójki z Imperialistą bez szwanku.
Misja (10pkt): Przeciągnij Neutralnego na stronę Rebelii.
- Neutralni. Cel grupy: pogodzić walczące strony. (Tak, tak, neutralni też mają coś do roboty!)
Misja (1pkt): Spotkaj się z innym Neutralnym, Rebeliantem albo Imperialistą.
Misja (1pkt): Porozmawiaj z Neutralnym, Rebeliantem albo Imperialistą o możliwościach zakończenia konfliktu.
Misja (2pkt): Opowiedz śmieszny kawał albo dobrego suchara Imperialiście lub Rebeliantowi.
Misja (3pkt): Odbierz Imperialiście albo Rebeliantowi 1 sztukę broni bez zamiaru zwrotu.
Misja (5pkt): Udziel azylu Imperialiście albo Rebeliantowi uciekającemu przed wrogiem.
Misja (5pkt): Udziel pomocy medycznej, nakarm, napój, poczęstuj używką albo ogrzej osobę poszkodowaną w bójce Rebelii z Imperium.
Misja (10pkt): Nie daj się przekonać na dołączenie do którejkolwiek ze stron.
Uwaga: misje nie działają wstecz! Jeśli spełniłeś wymagania misji, zanim się ona pojawiła w temacie, nie dostaniesz za nią punktów!!!
PUNKTY
Punkty dostaje się za wykonane misje. Za 10 punktów gracz przechodzi na wyższy poziom. Punkty i poziomy zapisuje się w odpowiednim temacie (Karta Postaci). (Jeśli uda się to załatwić, punkty i poziom będą wyświetlane obok avatarka postaci przy każdym poście).
POZIOMY
Wyższy poziom daje graczowi: szacunek współgraczy, odblokowanie nowych misji i awans w hierarchii grupy. Możliwe, że będą z tego płynąć także korzyści dla całej grupy (np. modernizacja szpitala).
HIERARCHIA
Co kilkanaście poziomów postać uzyska awans w hierarchii swojej grupy. Do zdobycia będzie kilka rang, a każda daje wymierne korzyści, np. możliwość zakupu lepszej broni albo dostęp do ekskluzywnych lokalizacji (Klub Nocny i in.). Poza tym osoba o wyższej randze może wydawać rozkazy tym stojącym niżej, więc jeśli ktoś jest ambitny, powinien starać się o szybki awans!
Neutralni też są objęci hierarchią, jednak u nich ciężko mówić o rozkazach - tutaj rangi dają głównie prestiż.
MISTRZOWIE GRY
Nad każdym jednym tematem czuwa Mistrz Gry. Gracze piszą posty jak dawniej. Jeśli Mistrz Gry zobaczy jakiekolwiek nieprawidłowości w postach (np. dziura fabularna, naruszenie regulaminu, postać w dwóch miejscach naraz), sam pisze post w którym zgłasza swoje uwagi i prosi graczy o zmianę felernej treści. Jeśli gracz nie zrobi tego i napisze kolejny post, MG ma prawo sam przeprowadzić poprawki. Mistrzowie Gry zobowiązani są do pozostawania na bieżąco z fabułą forum. Mistrz Gry może być też graczem. Mistrz Gry ma prawa moderatora. Mistrz Gry potwierdza wykonanie misji w swoim temacie i przyznaje graczowi punkty w odpowiednim temacie (Karta Postaci).
REGULAMIN
Obecny pozostaje bez zmian, dochodzą do niego poprawki związane z inną mechaniką gry - głównie uprawnienia Mistrzów Gry. Zasady dotyczące misji, punktów i poziomów można zebrać w osobnym temacie.
GRAMMAR NAZI
Dalej działa.
LIMIT POSTACI
Jak teraz.
EVENTY
Nie znam się na tym. Jeśli ktoś będzie miał pomysł na event, będzie musiał go sam przeprowadzić, ja nie mam nic przeciwko. (Możliwe, że będzie osobny admin od eventów). Za udział w evencie i osiągnięcia eventowe mogą być przyznawane punkty.
To tyle ode mnie. Jeśli ktoś z Was chciałby grać na nowym starym forum, niech da mi znać tutaj, na PW, na maila, na skypa, a najlepiej dajcie znać Prusom i Niemcom. To oni decydują.
(Wygląda na to, że mam błogosławieństwo Syberii i Kanady).

Czas na chamską reklamę! Jeśli nie uda się zrobić RPGa z tego forum, ruszę z własnym. Jeszcze nie wiem, kiedy, bo mam zamiar stworzyć ładne i sprawnie działające forum dla wszystkich fanów Hetalii, także dla tych, którzy widzieli dopiero 4 odcinki i jeszcze nie odróżniają Rosji i Finlandii. Obczajajcie mojego dA (będą rysunki poglądowe) i szukajcie forum pod hasłem Rasowe RPG Hetalia. Ale to tylko, jeśli nie uda się rozruszać tego tutaj forum.
Powrót do góry Go down
Austria

Austria


Liczba postów : 59
Age : 50
Skąd : Wien~

„Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód” Empty
PisanieTemat: Re: „Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód”   „Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód” I_icon_minitimeSro Sie 21, 2013 8:32 pm

Po pierwsze: Jedzie mi tu Hetasią, która jednak upadła.

Po drugie: Jeśli już questy robimy, niech nie będą prowizoryczne na zasadzie "kup broń". Niech misje będą związane fabularnie.

Po trzecie: Zgłaszam się na mistrza gry (tym samym chcę zatrzymać posadę ministra kultury). Zrobię event, jeśli będzie tu sporo graczy. Kontrolować wykonywanie zadań też mogę.

Po czwarte: Fabuła. Zresetujmy ją. I zróbmy dokładny opis. Jest tutaj naprawdę mało klimatu Gwiezdnych Wojen. Jeśli wchodzimy w ten klimat, dodajmy planety, przestrzeń międzygalaktyczną. Jeśli zostawiamy tak, jak jest - przeróbmy klimat całkiem na futur albo nawet post-apo.

Po piąte: Poziomy, hierarchia, a co ze statami? I co z bójkami? Jedziemy strikte pod kanon, czy coś będziemy z tym wprowadzać? Pamiętaj, że fandom nie do końca ogarnia statystyki. Zawsze można wykorzystać forumpolishowe kostki (o ile ogarnę, jak je wprowadzić :I )

Po szóste: Reklama, jak ma przebiegać? Mogę się przyłączyć, jak coś.
Powrót do góry Go down
http://dieperfektehetalia.forumpolish.com/
Prusy
Admin
Prusy


Liczba postów : 1178
Age : 31
Skąd : Z Mordoru.

„Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód” Empty
PisanieTemat: Re: „Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód”   „Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód” I_icon_minitimeSro Sie 21, 2013 9:16 pm

Wypowiem się krótko, bo długo mi się nie chce. Ja już dawno skończyłam temat.

Jestem przeciwna oddawaniu forum w czyjeś ręce. Czemu? Po prostu, ot tak, nie potrafię oddać komuś adminostwa. Nie chodzi o to, że nie wierzę, iż Serbia da radę - bo pewnie świetnie by sobie poradził, serio, nie ma tu sarkazmu! - ale ja zwyczajnie nie chcę oddawać komuś tego forum. Zbyt wiele dla mnie znaczyło i zbyt wiele tu przeszłam.

Co nie zmienia faktu, że rasowy RPG mi się podoba, szczególnie z pomysłem Austrii, czyli taki z prawdziwą fabułą Gwiezdnych Wojen. Może warto się zastanowić? Kto by nie chciał powymachiwać mieczem świetlnym i pobawić się w Jedi/Sitha? Ja się chętnie dogadam, mogę pomóc. Serbie, chyba masz mojego Skype'a, jak jesteś zainteresowany, to mogę podjąć jakąś współpracę.
Na nowym adresie, kochani, na nowym adresie. Bo na takim forum chyba musielibyśmy grać ludźmi, nie personifikacjami.

Amen. :I
Powrót do góry Go down
Serbia
Ortograficzna Inkwizycja
Serbia


Liczba postów : 106
Skąd : Z Kątowni.

„Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód” Empty
PisanieTemat: Re: „Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód”   „Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód” I_icon_minitimeCzw Sie 22, 2013 8:25 am

@Austria:
1. Hetasia? Pierwsze słyszę...
2. Spoko, to były tylko propozycje wymyślone na poczekaniu.
3. :)
4. Mnie chodziło tylko o zmianę mechaniki, nie stać mnie na zmianę całej fabuły ._.
5. Statsy? Jak ludzie będą się domagać, to można wprowadzić...
6. W sensie moje hipotetyczne forum? Będą poziomy, misje, punkty doświadczenia, statystyki, zdolności specjalne, Mistrzowie Gry, multum możliwości przejścia gry, niezbyt długi czas potrzebny do wypełnienia fabuły, dozwolone postacie fem!/male!, system neutralizowania problemów wynikających z braku aktywności graczy... Tematyki jeszcze nie będę zdradzać, żeby mi ktoś nie ukradł (nie, żeby była jakoś wybitnie oryginalna...). Jeśli ktoś jest zainteresowany i chciałby pomóc, poMGować albo zwyczajnie zapytać, czy już działamy, proszę o kontakt pod adresem:
wielkitajemniczylodowatykolowmokrejbieli@op.pl
@Prusy: "Umrze, ale moje"?
Powrót do góry Go down
Austria

Austria


Liczba postów : 59
Age : 50
Skąd : Wien~

„Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód” Empty
PisanieTemat: Re: „Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód”   „Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód” I_icon_minitimePią Sie 23, 2013 8:09 pm

Hetasia. Forum miało być klasycznym role-playem fantazy, gdzie gracze ino wprowadzali tany hetaliowe do świata.

Statsy aż tak potrzebne nie będą. ja osobiście byłabym temu przeciwna. Ewentualnie aby MG rozdawał statsy graczom, na wzór ich kp.

REKLAMA jak ma przebiegać, nie mechanika, czytaj ze zrozumieniem.
Ach. W takim razie odpowiedź na Twoje pytanie padła, zanim zostało ono zadane. ~Serbia

Prusy - To prawda, personifikacje musiałyby pójść w odstawkę. Chyba, że robilibyśmy forum dla OC, gdzie pojedyncze frakcje, planety i rasy miałyby swoje rasy. Ale czy to jeszcze Hetalia?
Powrót do góry Go down
http://dieperfektehetalia.forumpolish.com/
Sponsored content





„Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód” Empty
PisanieTemat: Re: „Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód”   „Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód” I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
„Wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś wykonamy ogromny krok naprzód”
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Germańskie Imperium :: Początki bywają trudne... :: -
Skocz do: